Vitamín E

SKU: MYE
Vernostné body: 1
Výrobca: MY Cosmetik
Objem: 5 ml
Dostupnosť: 2 ks skladom
3,29€
Množstvo: Kúpiť

Vitamín E

Vitamín E je známy ako najdôležitejší antioxydant, ktorý spomaľuje starnutie kože a zabezpečuje stabilitu štruktúry buniek. Je rozpustný v tukoch a nerozpúšťa sa vo vode. Vitamín E sa používa ako prírodný, kozmetický konzervant, aby sa zabránilo starnutiu výrobku v podobe žltnutia a oxidácii. Pri príprave kozmetiky slúži taktiež ako protizápalová látka. Zlepšuje mikrocirkuláciu a pomáha zachovať elasticitu a hydratáciu pokožky posilnením jej jemného filmu. Veľmi zaujímavú úlohu má pre pleť: slúži ako "anti-age" - zabraňuje pôsobeniu voľných radikálov. Pomáha uchovávať pružnosť a hydratáciu pleti. Vhodný pre suchú, zrelú, poškodenú pleť. Vaša prírodná kozmetika si zachová svoje vlastnosti po celú dobu užívania. 

 

Zloženie: Zmes tokoferolov (alfa-, beta-, gamma- a delta-tokoferol, olej zo slnečniece) a glycerine soja.

 

Použitie

Konzervant pri príprave vlastnej prírodnej kozmetiky (balzámy, telové mlieka, krémy, emulzie, masážne oleje,...). Pri výrobe kozmetických výrobkov dodržiavajte dávkovanie uvedené v recepte. 

 

Charakteristika

Farba: tmavo hnedá

Vôňa: jemne cítiť slnečnicový olej

Skupenstvo/Vzhľad: tekutý, hustý ako sirup, lepkavý

 

Dávkovanie

0,1 – 0,2 % (2 – 4 kvapky na 100 ml) do prípravkov na báze oleja alebo prírodného, telového masla.

0,1 – 0,5 % do prípravkov „anti-age“

Dávať do konečnej fázy vychladeného výrobku.

 

Uskladnenie

Fľašu dobre uzavrite po každom použití. Skladujte na tmavom, suchom a chladnom mieste s teplotou nižšou ako 20 ˚C. Uchovávajte mimo dosah detí. Neprehĺtať. Len na kozmetické použitie.

 

Dôležité

Vitamín E je hustá tekutina, ktorá dobre neprúdi. Je potrebné odstrániť kvapkaciu časť,  fľaštičku na chvíľu položiť do horúcej vody a tým sa Vitamín E skvapalní. Pre lepšie utesnenie je potrebné kvapkaciu časť vrátiť naspäť a fľastičku dobre uzavrieť po každom použití. Odporúčam použiť pipetu, ktorú je možné zakúpiť v našom obchode. 

 

Uvedené informácie, vlastnosti a spôsoby použitia sú odvodené z literatúry, alebo iných internetových stránok. Všetky údaje tu uvedené slúžia iba pre informáciu a nemajú lekársky charakter. Všetky recepty tu uvedené sú iba príklady použitia a nie je možné za ne niesť zodpovednosť. Každá zložka obsahuje aktívne látky a je potrebné poznať všetky indikácie, upozornenia a varovania. Za týmto účelom sa poraďte s lekárom.

 

Zdroj

http://www.plantes-et-sante.fr

http://www.homejardin-loisirs.com

http://www.espritsante.com

http://www.plurielles.fr

http://www.huiles-et-sens.com

http://www.passeportsante.net

http://www.mycosmetik.fr

vydané
5 ( 5 / 5 )
Super malé balenie. Bez vône a bez farby čo je skvelé pretože nezafarbí výsledný produkt :)

Opíšte prosím Vaše skúsenosti s produktom

Vaše meno a priezvisko (alebo prezývka):


Vaša recenzia: Poznámka: HTML tagy nebudú preložené

Hodnotenie: Hrozné :-(           Výborné :-)

Opište prosím kód z obrázku do poľa nižšie:Zaradenie konzervant